Tavaszi egyesületi találkozó

Már kialakult hagyománya van, hogy évente kétszer, kora tavasszal és késő ősszel találkozik a Mindenegyüttmegy Egyesület aktív tagsága. A mostani alkalom fókuszában, az egyéni célok és tervek mentén, az új közös utak lefektetése volt.

Ismét Hideg-hegyen találkoztunk

A korábbi vízióalkotások a közös ötletekből indultak ki, most viszont az egyéni tervek adták az alapot. Ezért a tagokkal előzetesen mélyinterjúk készültek, majd az interjúkból kikerekedett egyéni kulcstémákat, motivációkat egy nagy közös térképre tettük rá. A motivációs cetliket úgy kellett elhelyezni, hogy azt milyen közel vagy távol érzik a tagok az egyesületi ügyhöz képest. A kör végére egy ilyen térkép jött létre:

Az egyéni motivációs térkép az Egyesület körül került elhelyezezésre

Ezután közösen ránéztünk a térképre és megvizsgáltuk, milyen csomópontok, szinergiák, egymáshoz kapcsolható témák jelentek meg, majd ezek alapján újrarendeztük a felrakott motivációs cetliket. Négy fő tématerületet azonosítottunk be.

1. Téma: Tudásgazdaság

Nem meglepő, hogy ez lett az egyik téma, hiszen már hosszú évek óta támogatjuk az alternatív tudásmegosztást, elsősorban a Gyüttment Találkozó szervezésével. Ezúttal a fókuszba a munka, a megélhetés, és az ezzel kapcsolatos kommunikációs-marketing-üzleti modell kihívások kapcsolódtak.

Az Egyesület tagjainak az elmúlt években elindult saját vállalkozásait szeretnénk most jobban támogatni, és a témák középpontjában a frissen alakult Boldogulj Kft. állt, amely elsősorban szelíd marketinggel, kommunikációs szolgáltatásokkal és rendezvényszervezéssel segíti majd a munkacsoport tevékenységét.

A Gyüttment Találkozón az Alternatív Tudásmegosztás témájára külön figyelmet szentelünk.

2. Téma: Oktatás, gyerektábor

Az Egyesület tagjainak az élethelyzetükben történt változás megjelent a választott témákban is: kisgyerekes családok jöttek létre, ahol az oktatás, a természeti környezet minél korábbi megismertetése, az egészséges egyéni és kapcsolati fejlődéshez szükséges módszertanok és oktatási keretrendszerek külön fontosságot kaptak. A Gyüttment Találkozón 2023-ban remekül sikerült a gyerektér, a Zengő Pagony, és úgy tapasztaltuk, hogy a Találkozó közönségében is nagy igény van a jó minőségű oktatási lehetőségekre.

Felmerült még ötletként, hogy nyáron találkozzunk és közösen pesztráljuk a gyerekeket, miközben a “felnőttek” a Találkozó előkészületeivel foglalkozhatnak.

3. Téma: Éteri minőség

Az élelembiztonság mindannyiunk számára kiemelten fontos téma. Az egészséges, helyi, kis mértékben feldolgozott, szezonális élelem biztosítása minden közösség kiemelt feladata.

Természetesen ez a téma is meg fog jelenni a Gyüttment Találkozón, egy külön programtérben, amelynek szervezését Csatlós Regina vállalta. A Hideg-hegyi Menedék közössége emellett a helyi élelemcsere szervezésében is igen aktív, legutóbb a tavaszi magbörze szervezését irányították Barnagon.

Tervezzük még egy kistermelői adatbázis létrehozását, és várhatóak lesznek még egyéb programok is, amelyekről ezen az oldalon beszámolunk majd.

4. Téma: Jól-lét

Ennek a témának nagyon megörültünk, mert sajnos jellemző ránk is a túlvállalás, és emiatt akadnak nehéz időszakok. Ezért az önismeretnek, rekreációnak, ünneplésnek, értékelésnek külön csoportot hoztunk létre.

Sok önkéntessel dolgozunk együtt, ezért az ő rekreációjukra is nagyobb fókusz került. Ennek keretében elindult az építőtábor tagjaival egy játékos önismereti csapatépítő folyamat, amelyet Széplaki Szilvia vezet. Az eddigi visszajelzések nagyon pozitívak, ezért ezt a folyamatot újabb közösségi körökkel folytatjuk majd. Az építőtábort fejlesztő folyamatról egy külön posztban fogunk itt beszámolni.

A jól-lét és az önismeret a Gyüttment Találkozó 2024-es fő témájában, a Sorsváltásban, valamint a Belső utak terében jelenik majd meg.

Összegzésképp

A motivációs térkép módszere új lendületet hozott a csapatba, az egyéni motivációk mentén remek összekapcsolódások születtek, és mindezeket sikerült összehozni 4 olyan ügybe, amelyeket minden Tag aktívan tud támogatni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük