Pályázat Treemap tréningre

Közösségben élők, kiköltözők, gyüttmentek figyelem!

A Gyüttment Fesztivált rendező Mindenegyüttmegy Egyesület pályázatot hirdet olyan közösségi vezetőknek, szervezőknek és cselekedni vágyó közösségi tagoknak, akik saját csapatukban szeretnék javítani a közösségi minőséget, megérteni konfliktusaik okait, és kezelni szeretnék ezeket a kihívásokat.

Ismerd meg Pabló Fa modelljét

A Gyüttment Fesztivál Közösségi udvarát szervező Vágvölgyi Gusztáv – Pabló és Szép Éva október 28-án, Budapesten egész napos képzést tart kisközösségek képviselőinek, amelyen három nyertes pályázó a Mindenegyüttmegy Egyesület támogatásával ingyen vehet majd részt!!  

Mit ad neked ez a tréning?
Olyan problémák megoldásához nyújt segítséget, mint amikor:

 • a közösségen belüli vezetést nem akarja senki sem felvállalni
 • nem egyenletes a közösségben a munkamegosztás
 • az értékek szintjén egyetértés van, azonban a cselekvések szintjén nem sikerül megegyezni
 • krízis helyzetben mindig előkerül egy hibás és a hibáztatás
 • a párkapcsolati dinamikák befolyásolják a közösségi döntéseket
 • a megélhetési gondok miatt egyesek elmennek
 • a közösségi élet hátra sorolódik a megélhetéssel szemben
 • az addigi tapasztalatok miatt elutasítják a szabályokat és a vezetést

Mit tanulhatsz ezen a tréningen?

 • Jobban megérted a közösség működésének törvényszerűségeit, a tünetek mögött meghúzódó okokat.
 • Felismered, hogy a rendszerben való gondolkozás még a szubjektívnek látszó emberi viszonyrendszerben is segít a megoldásban.
 • Megismered a Fa modellt (Pabló fejlesztői modelljét), amit vezetői eszközként tudsz majd használni a vezetéssel kapcsolatos problémáid megoldásához.

Mi az a Fa modell?

Egy olyan vezetői eszköz, mint a térkép a túrázásaink során. Segítségével a gyakran szubjektívnek látszó, összetett emberi problémákat is képessé válunk átlátni, megérteni, kezelni. …és hogy ezek majd mind megoldódnak? Maguktól nem, de a Fa modell gondolati térképet ad a megoldásukhoz.

Miért támogatjuk ezt?

A Mindenegyüttmegy Egyesület immár több tagja is elvégezte a Treemap tréninget. Az Egyesület működésében, a Gyüttment Fesztivál megvalósításában rengeteget segítettek az itt elsajátított szervezetfejlesztési ismeretek. Az Egyesület egyik kiemelt célja a kiköltözők, helyi kisközösségek támogatása. Mivel úgy tapasztaljuk, hogy a közösséggé szerveződés, a megfelelő közösségi minőség kialakítása az egyik kritikus pontja ezeknek a kezdeményezéseknek, ezért a Gyüttment Fesztivál idei bevételéből ily módon is támogatni szeretnénk a jobb, életképesebb kisközösségek kialakítását.  

A tréning részletes leírását itt találod: http://kozossegivallalkozas.hu/kiskozossegeknek/treemap-trening/

A tréning időpontja: 2018. október 28., vasárnap, 9.30 – 17.00 között
Helyszíne: Forrás Stúdió, Budapest, Magyar jakobinusok tere 7.
Részvételi díja: kisközösségek képviselőinek 15.000 Ft, amit a három nyertes pályázó helyett a Mindenegyüttmegy Egyesület vállal át.

Mit kell tenned?
Jelentkezz a pályázatra legkésőbb 2018. október 18. éjfélig az alábbi kérdőív kitöltésével: https://tinyurl.com/y8u9tw5a

Ha ismersz olyan közösséget, amelynek szüksége lehet egy ilyen segítségre, oszd meg velük is ezt a lehetőséget!!

Pályázatod eredményéről legkésőbb október 21-ig emailben értesítünk.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.