Környezettudatos program fiatalok számára

Az “Eco patrols 4 Environmental Goals” partnertalálkozó Horvátországban – beszámoló

A Mindenegyüttmegy Egyesület egy izgalmas, két évig tartó nemzetközi projekt partnere lett: ez az Erasmus+ program részeként az Európai Unió által finanszírozott „Eco patrols 4 Environmental Goals”. Rajtunk kívül még négy ország környezetvédelemmel foglalkozó szervezet vesz benne részt: az észak-macedóniai Kreator, a szerbiai Environmental Protection Engineers, az olasz Punta Campanella, és a projektgazda, a horvátországi Argonauták Egyesület. Két hete, március 20-tól 24-ig tartottuk induló ülésünket a horvátországi Sibenikben, ahol először találkoztunk személyesen partnereinkkel, Egyesületünket három tagunk – Keszey Borbála, Tóth Miklós és Forrai Marcsi – képviselte.

Az „Eco Patrols 4 Environmental Goals” projekt a környezettel és az éghajlatváltozással kapcsolatos kihívások tudatosítása érdekében tevékenykedő partnerszervezetek kompetenciájának fejlesztését célozza, és a Blue Eco Patrol projekt alapján jött létre, amelyet az Argonauta helyben hajtott végre Šibenik – Knin megye területén, amikor megalakította az úgynevezett Ökojárőröket (Eco-patrols). Ők olyan diákok, akiket informális tanulási módszerekkel oktattak különböző környezetvédelmi témákról. Ezzel a munkával egy kézikönyv született, amely mindenki számára elérhető, aki fiatalokkal foglalkozik, és aki szeretné a környezetvédelmi témákat érdekesen és innovatív módon feldolgozni, tanítani.

A projekt, amelyet a šibeniki találkozóval indítottunk, szintén a környezeti témájú informális oktatási kézikönyvek kiadásán fog dolgozni, ezúttal azonban valamivel idősebb gyermekek, azaz 14 és 18 év közötti fiatalok számára az öt résztvevő ország területén és nyelvein. Ezekben az országokban “Pilot Eco Patrolok” is megalakulnak, amelyek az említett kézikönyv szerint környezetvédelmi témákkal foglalkoznak majd.

A projektben megvalósuló együttműködés digitális dimenzióval egészül ki, valamint egy e-oktatási játékot (nyomtatott változattal) is kifejlesztünk és megvalósítunk, amely kedvcsinálóként ösztönzi a fiatalokat a kihívásokkal kapcsolatos civil fellépésekre a környezet és az éghajlatváltozás területén.

Ez a šibeniki találkozó csak az első volt a most kezdődő kétéves közös munkánk találkozói sorában, mindegyik célja az lesz, hogy elérjük mindazon célokat, amelyeket ezzel a projekttel kitűztünk magunk elé.

Ez a bejelentés a Mobilitási Ügynökség és az EU Programok pénzügyi támogatásával jelent meg. A szerző kizárólagos álláspontját fejezi ki, és az Ügynökség nem tehető felelőssé a benne foglalt információk felhasználásáért.

A Gyüttment Fesztiválról mesélünk
Ilyen lesz a kézikönyv