A Gyüttment Klub célja, hogy a fesztiválmentes időszakban összefogja a budapesti, Budapest környéki, városból elvágyódó gyüttmenteket, a környezettudatosabb életre törekvőket és a városban is a tenni akarókat.

Tematikus programjaink keretében azt szeretnénk bemutatni, hogy a városban milyen lépéseket lehet tenni egy élhetőbb, ökotudatosabb világért, hogyan élhetünk a természettel nagyobb összhangban.

Heti rendszerességgel szervezünk különféle programokat: hiteles kiköltözőket mutatunk be, akik arról mesélnek, hogyan tudták megvalósítani a természettel összhangban az önfenntartó életet, milyen nehézségekkel kell megküzdeniük nap mint nap, hogyan tudják hosszútávon biztosítani a megélhetésüket.

Filmklubos esteken olyan filmeket nézünk együtt, amelyek rámutatnak arra, hogy globálisan milyen változásokra van szüksége a társadalmunknak és a benne élőknek ahhoz, hogy a Földet ne zsákmányoljuk ki, hanem a természettel szorosan együttműködve élhessünk.

Tudásmegosztó workshopokat szervezünk, ahol a résztvevők olyan gyakorlati ismereteket sajátíthatnak el, amit a mindennapokban a családjuk körében is könnyen, egyszerűen tudnak alkalmazni:

• hazánkban termett idény zöldségek-gyümölcsök felhasználásával közösen főzünk
  • befőzünk, megismerjük az régen elfeledett alapanyagokat, a háztartásokban található tisztító és tisztálkodószerek környezetbarát megfelelőit készítjük el, megismerjük a természetben található gyógynövények felhasználását, a hulladékmentes élethez vezető lépéseket
  • polcboltot üzemeltetünk, ahol vidéki gyüttmentjeink kiváló minőségű portékái szerezhetők be, ezzel is erősítve a város és vidék jó kapcsolatát, egymás támogatását
  • társadalmi vállalkozásként egy olyan hely létrehozása a szívügyünk, ahol egyszerűen csak jó együtt, közösségben lenni, tanulni vagy akár csak szemlélődni és ismerkedni a gyüttmentség célkitűzéseivel.

Programjaink a Gyüttment fesztivál és a Gyüttment klub facebook oldalán érhetők el.